недела, 10 јануари 2010

Бирмингам 1 - 1 Манчестер Јунајтед:

Продолжува одличната серија на Бирмингем без пораз, фудбалерите на овој тим веќе 12 натпревари не знаат за негативен скор.

Манчестер Јунајтед не го искористи ремито на Арсенал со Евертон, Црвените Ѓаволи одиграа само 1-1 против Бирмингем.

Натпреварот беше отворен во 39та минута кога Џером постигна погодок за водство на домаќините од 1-0.

Манчестер Јунајтед го засили притисокот кон голот на Бирмингем, но тешко доаѓаше до изгледна шанса.

Во 64та минута Дан си постигна автогол за израмнување на 1-1, голот најпрво беше поништен поради офсајд, но по консултација со помошникот, судијата оправдано покажа кон центарот.

Во 85та минута Флечер заработи втор жолт картон, Манчестер Јунајтед остана со фудбалер помалку.

Домаќините притиснаа до крајот на натпреварот, Јунајтед се бранеше, резултатот остана непроменет, 1-1.