сабота, 23 јануари 2010

Манчестер Јунајтед 4 -0 Хал:

Црвените Ѓаволи се новиот лидер на табелата во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед со 4-0 го победи Хал и се искачи на врвот.

Вејн Руни му ја донесе победата на својот тим, напаѓачот ги постигна сите четири голови за Манчестер Јунајтед.

Руни својата одлична серија ја започна по само осум минути игра кога го постигна својот прв гол на натпреварот за водство на Јунајтед од 1-0.

Долго време резултатот не се промени, а Хал имаше можности и да го израмни резултатот.

Сепак во 83та минута Руни го постигнува својот втор гол за водство на Јунајтед од 2-0.

Три минути подоцна натпреварот беше решен, хет-трик на Руни за водство од 3-0.

Во последните моменти од натпреварот Вејн Руни ја запечати победата со својот четврти гол за конечни 4-0.

Со овие три бода Манчестер Јунајтед се најде на првото место во Премиер лигата, но има еден натпревар повеќе од Арсенал и два повеќе од Челзи.