среда, 12 август 2009

Младинците блеснаа на репрезентативна должност!

Cleverley scored his maiden OT against Valencia
Том Клеверли и Фебиан Бренди ја стресоа мрежата по два пати за Англиската репрезентација до 21 година во победата од 5-0 над Црна Гора во Hawthorns.

Бренди ја доведе Англиската Репрезенатација во водство во 13-та минута кога ја избегна офсајд замката и ја заврши акцијата.Истиот играч пред крајот на првото полувреме постигна прекрасен гол од волеј и на полувремето беше веќе 2 - 0 со головите на Бренди.

После паузата на полувремето, Клеверли кој импресионираше во првото полувреме во кое промаши пенал но во второто полувреме блесна неговото чувство за гол.

Играчот на Манчестер Јунајтед на почетокот на првото полувреме во 53-та минута и осум минути подоцна блесна со неговата супер техника и снаодливост со тоа што го помина одбранбениот играч и со прекрасен шут го собори спротивниот голман.

"Ова е супер подготовка за Клеверли, Бренди и компанија кои ќе учествуваат следниот месец ФИФА СП до 21 година кое се одржува во Египет"

Исто така, Оливер Норвуд го имаше своето деби за репрезентацијата на Северна ирска до 21 год. во пријателски натпревар во кој Северна Ирска ја победи Португалија со 2 - 1.Норвуд беше придружуван во репрезентацијата од дефанзивецот од академијата на Манчестер Јунајтед Кори Еванс.